Jeden svet je bol online na celom Slovensku

Pandémia poznačila aj organizáciu 21. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet 2020. Uskutočnil sa začiatkom novembra  online.. Záštitu nad podujatím  

Atmosféra emócií v kinosále, či diskusie po filmoch neboli možné. Tak ako aj iní organizátori kultúrnych podujatí, aj tí, ktorí pripravovali festival dokumentárne filmu experimentovali. Celý online festival bolo možné sledovať na webovej stránke, diváci si mohli pozrieť  50 filmov v spolupráci s portálom Dafilms.sk.

Súčasťou festivalu boli i školské projekcie aj  diskusie prebiehali v online prostredí. Filmy aj diskusie mohli tak sledovať diváci na celom Slovensku.

Premiéru filmu To ta Monarchia slovenskej dokumentaristky Vladislavy Sárkány sprevádzala diskusia cez stream priamo z obce Spišský Hrhov, v ktorej sa dej snímky odohráva. Organizátori zmobilizovali všetky svoje sily a využili nástroj a aj možnosti virtuálneho sveta na to, aby do diskusií zapojili čo najviac ľudí.

            O filme Orchester z krajiny ticha bude diskutovala režisérka Lucia Kašová priamo s členkami prvého afganského orchestra Zohra a s Mozdah Jamalzadah, známou afganskou speváčkou, televíznou moderátorkou a aktivistkou, ktorá žije v Kanade. Súčasťou diskusie bol aj online koncert Zohry.