Pohoda 2020 bola online

V roku 2020 bola vzhľadom na šíriacu sa pandémiu v súvislosti s korona vírusom Pohoda iba online a trenčianske letisko ostalo bez divákov.

Na webstránke festival Pohoda in the Air mohli diváci sledovať tvorí živý prenos z letiska a okrem sledovania programu mohli reagovať aj na výzvy. Hlavný stream je bol dostupný od  nedele 12. júla zadarmo na www.pohodafestival.sk, facebookovom profile a aj YouTube kanáli Pohody.

Web Pohody musel prejsť najväčším faceliftom za posledné roky, cieľom bolo ho aktualizovať, sprehľadniť a urobiť atraktívnejším. Na zmenách pracovali  ešte pred presunom festivalu a rozhodnutím urobiť Pohodu online.

Prostredie museli  prispôsobiť virtualite Pohody in the Air. Homepage  mal vyjadriť ďalšie dimenzie, ktoré akcia ponúkala v online priestore. Jednotlivé pódiá znázorňovali ‘planéty’ obiehajúce okolo trenčianskeho letiska.

Ak si návštevník na ne klikol, zobrazil sa program  stageu aj náhľad streamu. Kompletný harmonogram návštevníci našli  v sekcii line-up  a mohli si naplánovať svoju vlastnú Pohodu in the Air.

Online festival tak mal svojich divákov bude mať predsa svojho návštevníka. Ani tento ročník na Pohode nechýbalo vítanie slnka i pouliční muzikanti, ktorí zahrali  na klavíroch v areáli festivalu.

Vďaka webu mohli diváci vidieť aj pohľady do zaujímavých miest, ktoré nie sú festivalovým návštevníkom dostupné. Ukázali im letiskovú vežu  aj jej strechu, starú vojenskú techniku, hangár i požiarnu nádrž.

Na špeciálne pripravených koncertoch zahrali hudobníci zo všetkých svetadielov. Na programe  boli aj viaceré debaty, či  performance.