Sochy zo snehu vytvorili umelci z 10 krajín

V januári 2020 sa na  Hrebienku vo Vysokých Tatrách konal už  8. ročník podujatia Tatry Ice Master . V priebehu dvoch dní dvoch dní sochári z desiatich krajín, zastúpenie mali Japonsko, Mongolsko, Fínsko, Rusko, Wales, Nórsko, Česko, Poľsko, Lotyšsko a Slovensko.

Vytvorili z päťdesiatich ton snehu  35 jedinečných ľadových sôch. Počas podujatia bude pre vás pripravený bohatý sprievodný program.

Prvý deň umelci vytvárali ľadové sochy na tému: “Zachráňme našu planétu”, druhý deň to bolo téma: “Rozprávkový svet mojimi očami“. Ľadové sochy boli následne po zotmení  nesvietené a to zdôraznilo ich krásu.

Sochy postavili pri budove lanovky a druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Tieto sochy tu ostali v  až do skončenia zimnej sezóny, do konca apríla 2020. Druhá časť umeleckých diel zo snehu ostala na otvorenom priestranstve, kým slnko neroztopilo. 

Počas akcie Tatry Ice Master boli pre návštevníkov pripravené aj súťaže. o zaujímavé ceny. A diváci si mohli pozrieť aj ľadovo – ohňovú show, ktorú predviedli dva sochárske tímy.

Mongolskí umelci na majstrovstvá pricestovali iba z dôvodu, aby ukázali svoje umenie a ich socha sa stala akýmsi gongom podujatia. Sochári z Mongolska sa inšpirovali počasím. Z dvoch blokov ľadu vytvorili rosničku vysokú 1,6 metra a širokú 70 centimetrov, symbolizujúcu globálne otepľovanie.

Sochárky  z Fínska a Ruska sa na terase vyzliekli do spodnej bielizne, tiež chceli upozorniť na problémy globálneho otepľovania.

Zima bola totiž vlani vo Vysokých Tatrách veľmi teplá. Teploty boli iba len niečo nad nulou a aj výška snehovej pokrývky bola na január, veľmi slabá. Akcie je jedinečné s nielen na Slovensku, aj v Európe a vždy priláka tisíce divákov.